PLANKOWNERS

OFFICERS

Commander GUY HENRY B. SHAFFER, USN, Commanding Officer
Lieutenant Commander DONALD C. SHELTON, USN, Executive Officer

Lieutenant Commander Robert B. Osborne, USN Lieutenant Henry A. Morgan Jr., USN
Lieutenant Thomas W. McClure, USN Lieutenant Alan H. Donn, USN
Lieutenant Arnold C. Allen, USN Lieutenant (j.g.) Roger A. Hiss, USN
Lieutenant (j.g.) James J. Evans, USN Lieutenant (j.g.) Frederick M. Berthrong, USN
Lieutenant (j.g.) Donald I. Latorra, SC, USN  

CHIEF PETTY OFFICERS

EMCM(SS) Dominick I. Paolucci, USN., Chief of the Boat

SDCS(SS) James F. Bell; USN TMCS(SS) John M. Long, USN
ETCS(SS) Richard A. Lynch, USN ICCS(SS) Billy M. Porter, USN
STCS(SS) Bernard H. Soloman, USN ETC(SS) Glenn A. Atchinson, USN
QMC(SS) Michel C. Cooper, USN MMC(SS) Donald M. Larsen, USN
CSC(SS) William W. Moore, USN MMC(SS) Gerald B. Moran, USN
YNC(SS) Kenneth D. Pennington, USN SKC(SS) Curtis L. White, USN
FTGC(SS) James E. White, USN  

ENLISTED PERSONNEL

Thomas H. Anderson, MM2 Donnie L. Bennett, FN Keith M. Bentzinger, ST1(SS)
John L. Black, STS2(SS) David E. Boe, TM1(SS) James I. Boehler, MM1(SS)
Michael G. Boney, RM1(SS) Charles A. Brooks, EM1(SS) Brian E. Burger, ETR2(SS)
Thomas F. Burke, MM2(SS) Randal D. Buss, ET1(SS) Gordon E. Conrad II, MM1(SS)
Jeremiah Conway, CS2(SS) Joseph P. Constanza, TM3 R.L. Danielson, ETR2(SS)
William D. Dewick, MM1(SS) Martin L. Dolamore, STS2(SS) John G. Doresky, Jr., RM1(SS)
Roger M. Eagan, FN Richard D. Etlinger, MM2(SS) James E. Essery, EM2
Robert L. Gentry, MM1(SS) James F. Green, MM2(SS) Edgar M: Hantsche, ICFN
William J. Hinds, QM2(SS) Ronald I. Hobel, IC1(SS) Gary R. Hof, TM2(SS)
David M. Holman, ETR2(SS) David W. Holmes, IC2(SS) Ben G. Human, TM1(SS)
Kenneth I. Jelley, MM2 Alton L. Jenkins, ETN2 David L. Johnson, MM1(SS)
Peter Kafigian, MM3 William H. Kittleson, TM2(SS) Edward D. Kolar, ETR2
David W. Lotridge, MM2 Bobby J. McCain, HM2 James A McCall, EM2(SS)
Frank A. MiKinnon, EM1(SS) Harold M. McCray, YN2(SS) Jerry C. Moore, TN
Arthur G. Morris, MM2 James M. Morris, SK3 Michael F. Morrison, QM2
Gerald R. Nelson, MM1(SS) John H. Nikola, ST1(SS) Edwin W. North, MM3(SS)
Ronald j. S. Olsson, QM3 Theodore S. Palencar, MM2 Robert G. Phippen, MM2
William S. Poole, Jr., SN Edwin S. Pratt, Jr., SN Roger A. Proffer, MM1(SS)
Eimer W. Raymond, RM1(SS) George M. Rhodes, MM2 Timothy L. Ross, MM1(SS)
Mark Rutherford, RM1(SS) Adeto Y. Salditos, SD2(SS) Thomas S. Salisbury, ST1(SS)
Wayne R. Sanborn, ETR2(SS) Allison B. Shipp, ST1(SS) David W. Shoaff, QM1(SS)
Charles W. Simone, EM2 Waiter G. Sloan, EM2 Paul A. Stone, MM2(SS)
Robert W. Thomas, ETNSN Stephen M. Thomas, EM1(SS) Kenneth L. Valley, IC2(SS)
Edward Voloka, FTG1(SS) Charles E. Walker, MM1(SS) Frederick H. Ward III, ST1(SS)
Phillip D. Warner, ET1(SS) David L. Wickline, MM2(SS) Richard A. Wilcott, CS1(SS)